Tehlové obklady

Tehlové obklady Stone BRiCK

Tehlový obklad Stone BRiCK je vyrábaný ručne, preto treba na jednotlivé kusy pozerať ako na originálny výrobok. Jemné farebné odtiene a povrchové nerovnosti sú žiadané a úmyselné, za účelom dosiahnutia vernej imitácie tehly. Tehlové obklady sú vhodný dekoračný prvok na fasády, krby, komíny, murované ploty, stĺpy či do štýlových vinární, barov alebo pivníc.

Cena pre všetky odtiene tehlových obkladov: 15,00 €/m2 bez DPH (s DPH 18,00 €/m2)

Rohové prvky tehlového obkladu

Cena pre všetky odtiene tehlového obkladu: 1,50 €/ks bez DPH (s DPH 1,80 €/ks)

Rohové prvky vyrábame vo všetkých farebných odtieňoch tehlových obkladov.

Tehlový obklad Stone BRICK

Tehlové obklady STONE BRiCK sú vyrábané unikátnou technológiou vibroliateho betónu. Jedná sa teda o tehlový obklad (nazývaný aj tehlový pásik či lícový obklad), ktorý má vlastnosti betónu ale historický dizajn tehly. Pri výrobe našich tehlových obkladov pridávame do betónu prísady na zušľachtenie zmesy, vďaka ktorým výsledný produkt získa žiadané vlastnosti ako farebná stálosť, vysoká pevnosť, nízka nasiakavosť a difúznosť voči vodným parám.

Pri výrobe tehlových obkladov je farba pridávaná do celej zmesy (vďaka čomu aj v prípade odštiepenia či obitia tehlového obkladu je toto poškodenie nepatrné). Tento pigment je v produkte rozložený nerovnomerne, čo je žiadaný efekt, ktorý dodáva tehlovým obkladovým pásikom ich jedinečný a originálny dizajn. Tehlový obklad Obklad STONE BRiCK je teda vernou imitáciou pravej tehly z betónu.

Samotný dojem z tehlového obkladu možno opticky meniť vďaka škáram. Škáru môžete zvoliť bledú, pokiaľ chcete priestor otvoriť a rozjasniť, alebo tmavú, v prípade že je vašim cieľom priestor zútulniť a pritmaviť.

Tak či onak, vďaka tehlovému obkladu priestor dostane atmosféru, akú nedocielite nijakým iným spôsobom. Veľkou výhodou našich tehlových obkladov je, že sú vhodné do interiéru ako aj do exteriéru. Naši zákazníci najčastejšie aplikujú tehlový obklad v exteriéri na jednotlivé prvky domu ako napríklad fasády, sokle, stĺpy, okolo dverí či okien, terasy alebo grily. V posledných rokoch je však veľký záujem o aplikáciu tehlového obkladu na celý dom. V interiéri si tehlový obklad najčastejšie nájde svoje miesto v obývacích miestnostiach, kuchyni, na stenách kúpeľne alebo na krbe. Všetky tieto aplikácie tehlových obkladov si môžete pozrieť na našej podstránke realizácií.

Technické parametre tehlových obkladov

Tehlový pásik

Rozmer: 20,0 x 5,5 x 1,2 cm (± 3mm)
Balenie (krabica): 1 m²
Balenie (paleta): 30 m²
Hmotnosť (krabica): 18 kg/m²
Hmotnosť (paleta): 540 kg/m²
Pevnosť v tlaku: 48,6 MPa
Nasiakavosť: 7 %

Rohový tehlový obklad

Rozmer: 19,5 x 10,0 x 5,5 x 1,2 cm (± 2mm)
Balenie (krabica): 64 ks
Balenie (paleta): 768 ks
Hmotnosť (krabica): 23 kg
Hmotnosť (paleta): 276 kg
Pevnosť v tlaku: 48,6 MPa
Nasiakavosť: 7 %
Poznámka: Na bežný meter rohu tehlového obkladu potrebujete 16 ks rohových prvkov